25302355380110694

19 октября, в воскресенье, епископ Сердобский и Спасский Митрофан совершил Божественную литургию в Михайло — Архангельском соборе г. Сердобска.

Его Преосвященству сослужили: игумен Андрей (Афанасьев) секретарь епархиального управления,  духовенство Собора.

За богослужением пел хор кафедрального собора Архангела Михаила.
 Во время Литургии Преосвященнейший Митрофан вознес молитву о мире и преодолении междоусобной брани на Украине: « Господи Иисусе Христе Боже наш, призри милостивным Твоим оком на скорбь и многоболезненный вопль чад Твоих в земле украинстей сущих. Избави люди Твоя от междоусобныя брани, утоли кровопролития, отврати належащия беды. Лишенныя крова введи в домы, алчущия напитай, плачущия утеши, разделенныя совокупи. Не остави стадо Свое, от сродник своих во озлоблении сущих, умалитися, но скорое примирение яко щедр даруй. Ожесточенных сердца умягчи и к Твоему познанию обрати. Мир Церкви Твоей и верным чадам ея подаждь, да единем сердцем и едиными усты прославим Тя, Господа и Спасителя нашего, во веки веков. Аминь».

По окончании Богослужения, епископ Митрофан преподал свое архипастырское благословение.